• slider2
SAKBİS mobil uygulamamız veya web sitemizden üyeliğinizi tamamladıktan sonra abonelik ücretini ve bakiye yüklemenizi yaparak tek şifre ile kolayca bisiklet kiralayabilirsiniz.
Bisiklet kiralama istasyonlarını kullanarak ister tek kullanımlık şifre, isterseniz kredi kartı ile bisiklet kiralayabilirsiniz.
Keyfini Çıkar
Sağlıklı Yaşama Pedal Çevirin.
Keyifli sürüşler...!
Teslim Et
Bisiklet kiralama istasyonlarında yer alan bisiklet parklarına bisikletinizi iade ederek kiralama işlemini sonlandırabilirsiniz.
Sağlıklı Yaşam, Çevreci Ulaşım!
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bisikletin eğlence ve spor amaçlı kullanılmasının yanında bir ulaşım aracı olarak da kullanılmasını teşvik etmek amacıyla; SAKBİS “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi”ni Sakarya genelinde yaygınlaştırmayı, böylece sağlıklı ve çevreci bir ulaşımı tüm bisiklet severlerin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi ile bisiklet severler, bisikletlerini yanlarında taşımak zorunda kalmayacak, istedikleri SAKBİS istasyonlarından bisiklet kiralayabilecek ve herhangi bir SAKBİS istasyonuna bırakabilecekler.


Akıllı Bisiklet Sistemi Nedir?
Birçok metropolde bisiklet severlere alternatif ulaşım aracı olarak hizmet veren, teknolojik veri tabanı ile desteklenerek bisiklet taşıma zorunluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen sürdürülebilir bisiklet paylaşım sistemidir.

Bu sistemin amacı, 3 - 5 km uzunluğundaki ara mesafeleri motorlu araç kullanmak zorunda kalmadan gidilebilmesini sağlamaktır. Bu sayede toplu ulaşım üzerindeki yük ve çevreye zarar veren sera gazlarının etkisi azalacak, toplum daha sağlıklı ve daha çevreci bir ulaşım aracını kullanabilme imkanına sahip olacaktır.